Bursa Mutfak Gideri Açma ve Su Kaçak Tespiti

Bursa Mutfak Gideri Açma ve Su Kaçak Tespiti


Bursa Gider Açma

Mutfak Lavabosu Neden Tıkanır?

Mutfak lavabosu ekstra durumların dışında mutfakta kullandığımız yemek malzemeleri sebebiyle tıkanır. Bu sebeple bu malzemeleri lavabo yerine çöpe dökmeye özen göstermeliyiz.

Mutfak Lavabosu Neden Tıkanır?

Mutfak lavabosu ekstra durumların dışında mutfakta kullandığımız yemek malzemeleri sebebiyle tıkanır. Bu sebeple bu malzemeleri lavabo yerine çöpe dökmeye özen göstermeliyiz.

  • Mutfak lavabosu tıkanıklığının en büyük sebeplerinden biri yemek yağlarının dökülmesidir. Görünüşte sıvı ve kaygan olan yağ lavaboya dökülmesi durumunda gider borusuna yapışır ve ardın lavaboya dökülen her atık da kendisine yapışır. Bu sebeple yağları lavaboya dökerken bir kez daha düşünmenizi tavsiye diyoruz.
  • Salatalık, soğan ve yeşillik gibi artıklardan mutfak lavabonuzun tıkanmasına sebep olur. Bu tarz artıkları kolay parçalanabildiği için küçük parçalara ayrılarak lavabonun süzgecinden geçer ve mutfak lavabonuzda tıkanıklığa sebep olur.
  • Meyve- sebze kabukları da lavabo tıkanıklığına sebep olan bir diğer atıklardır. Yapısı itibariye sert olan meyve sebze kabukları lavabo borusuna takılması durumunda zamanda sertleşerek borudaki yerini sağlamlaştırır ve giderilmesi son derece zor olan tıkanıklıklara sebep olur.

Yukarıda maddeler halinde anlattığımız atıkları lavabonuza dökmenize rağmen bile tıkanıklığa sebep olmasa bile yemek artıklarınız mutfak lavabonuza dökmeye devam etmeyin. Çünkü bu tarz atıklar ilk döküldüklerinde bir tıkanıklığa sebep olmasa bile zamanla birike birike tıkanıklığa sebep olur.

Tesisatlarınız eskiyebilir bunun için tesisat yıkama veya pimaş yıkama işlemi tesisatlarınızın tıkanmalarını önlemek amacıyla yapılabilir.

Beslenmek insanoğlunun doğal ihtiyaçlarından biridir. Bu sebeple yemek yapımı sırasında kullandığımız alet ve mekanlarda bir sorun çıkması hayatımızı olumsuz yönde etkiler. Mutfak Tıkanıklığı Açma Bu sebeple mutfak lavabomuzun tıkanması çok büyük bir sorundur.

Çünkü bulaşık yıkama, meyve-sebze yıkama gibi birçok işlemi mutfak lavabosunda gerçekleştirmeyiz. Peki hayatımızı olumsuz etkileyen bu sorun nelerden kaynaklanmaktadır?

Mutfak Lavabosu Neden Tıkanır?

Mutfak lavabosu ekstra durumların dışında mutfakta kullandığımız yemek malzemeleri sebebiyle tıkanır. Bu sebeple bu malzemeleri lavabo yerine çöpe dökmeye özen göstermeliyiz.

Sirke ve Tuz İle Lavabo Tıkanıklığı Açma

Tıkanan mutfak lavabosuna 1 veya 1,5 bardak karbonatı lavabonun içine iyice dökün. Döktüğünüz karbonat miktarının 1/2’si kadar iyotlu tuz dökün (Marketten alınan tuzlardan). 1-1,5 saat kadar bekleyiniz ve kaynar suyu lavabonun giderinedoğru boşaltın

Mutfak Gider Borusu Nasıl Temizlenir ?

Fazlaca kullanılan mutfak,banyo ve diğer lavabolardaki basit tıkanıklıkları doğal yöntem açmak ve ortama hoş bir temizlik sonrası koku katmak için 1/2 fincan kabartma tozunu 1/4 fincan kaya tuzu ile iyice karıştırın. Hazırladığınız bu karışımı lavabonun tahliye yani gider kısmına dökün.

Bu işlemin ardından önceden 100 C° ısıttığınız bir fincan sirkeyi lavabonun gider bölümüne dökerek 10-15 dakika kadar bekleyin. 10-15 dakikalık zaman zarfında karışımın birleşerek reaksiyona girip asitlenerek köpürdüğünü veya köpük benzeri bir duruma geldiğini ve tahliye (gider) borusu boyunca mutfak gider borusu tıkanıklığını çözerek ilerlediğini göreceksiniz. Sürenin sonunda sıcak su musluğunu 1-1,5 dakika kadar açarak tahliye (gider) borularındaki tıkanıklıkların kısa vadede çözdüğünüzü göreceksiniz. Fakat bu ve benzeri işlemler giderdeki cisimlere göre değişiklik gösterebilir ve kolayca çözülebilecek mutfak gideri açma işlemini zor bir hale de dönüştürebilirsiniz. En iyi sonucu tesisatçınızı arayarak elde edebileceğinizi unutmamanız gerekmektedir.

Lavabo Gideri Açma Aparatı

Lavabo gideri açma aparatı olarak genellikle piyasada lavabo açma teli satılmaktadır. Bu telleri lavabo giderinden aşağıya doğru hafifce sokarak çözümeulaşabilirsiniz. Ama dikkatetmeniz gereken bir husus vardır burda o da lavabo gider borusunu delme eğer lavabo borusunu delerseniz veya lavabodaki cismi tesisatın daha ücra köşesine doğru gönderirseniz işte o zaman mutfak tıkanıklığı açmayani mutfak lavabosu açma işlemi daha zor olacaktır ve bu durumda kesin tesisatçı çağırmanıza yol açacaktır. Tabiki bu süreçte çağırılan tesisatçınin işi bir hayli zor olacağından bu işlem size biraz pahalıya mal olacaktır.

Aşağıdaki görselde mutfak tıkanıklığı için el pompası kullanımını görebilirsiniz. Basit ama bazen hayat kurtarıcı olabiliyor.

Bursa Mutfak Gideri Açma

Mutfak gider tıkanıklığı hemen her evde görülebilecek ilk etapta basit ama daha sonra ciddi bir problemdir. Ev işlerinin aksamasına yapılamamasına neden olan bu durum özellikle daha eski binalarda sık sık görülür. Genellikle kullanıcı hatalarından kaynaklanan mutfak gideri tıkanmaları, binanın gider borularında çok sayıda dirsek (Geçişleri Sağlayan Kuyruklu Dirsek Gibi,) kullanılmasından da meydana gelebilmektedir. Evlerde mutfak gider tıkanıklığı en çok mutfakta temizleme işlemi yapıldığında yaşanır. Peçete, poşet, izmarit vb. katı maddeler mutfak gider borularında birikerek tıkanmalara neden olur. ­Mutfak gideri açma işlemi için evde yapılan doğal yöntemleri sizlere yukarıda anlattık. Yukarıda yapılan işlemler mutfak gideri açma işlemini yaptıktan sonra çözmez ise kesinlikle tesisatçı çağırmanızgerekmektedir.

Mutfak Lavabo Gideri Nasıl Açılır?

Mutfak lavabo gideri açma işlemi 3 yöntemle gerçekleşir. Birincisidoğal yöntemlerler yani tuz, sirke vb. karışımlar ile detaylı anlattığımız mutfak lavabo için yukarıdaki işlemleri deneyebilirsiniz. İkincisilavabo açma teli vb. cisimler kullanarak. bu cisimler ile de lavabo açma işlemi denenebilir. Üçüncüyöntem ise mutfak tıkanıklığı açma servisi çağırmak olacaktır.

Eğer yukarıda anlattığımız yöntemlerden bir sonuç almazsanız  Tıkanıklık Merkezi’mize ulaşabilirsiniz. Tıkanıklık Merkezi olarak mutfak lavabosu tıkanıklıklarınızı herhangi bir kırma dökme işlemi yapmadan kökünden hallediyoruz. Daha sonrasında ise lavabo giderinizi temizleyerek sizlere teslim ediyoruz.

Bursa Gider Açma

Bursa'nın Tüm İlçelerine Mutfak Gideri Açma Servisimiz Vardır.

 

Hizmet etiketimiz; Bursa gider açma, Bursa kanalizasyon, Bursa kanalizasyon arıza, bursa tıkalı gider açma, bursa mutfak gideri açma, bursa banyo gideri açma ücreti, bursa banyo gideri açan firma, bursa mutfak gideri açma fiyatı, bursa mutfak gideri açan firmalar, Bursa su kaçağı tespiti, osmangazi su kaçağı tespiti, nilüfer su kaçağı tespiti, bursa su kaçağı tespit osmangazi, bursa gider açma servisi, bursa yıldırım gider açma, bursa banyo gider açma, mutfak gider açma bursa, bursa kanal açma, bursa tıkalı gider açma, bursa kameralı gider açma, bursa tuvalet gider açma, bursa gider tıkanıklığı açma, bursa gider açma fiyatları, bursa nilüfer gider açma