Bursa Mutfak Gideri Açma

Bursa Mutfak Gideri Açma


Bursa Mutfak Gideri Açma

Mutfaklar, yaşam alanlarının en çok kullanılan bölümlerinden biridir. Mutfak lavabosu da oldukça fazla bir şekilde kullanılmaktadır. Bunun sonucunda da tıkanabilmektedir. Ev sahipleri mutfak giderini açma noktasında basit yöntemleri kullanabilmektedir. Ancak son derece yoğun olarak kullanılan mutfak lavaboları yağ ve sabun kalıntıları, yemek kalıntıları ve daha pek çok farklı neden ile tıkanmakta ve klasik olarak kullanılan basit yöntemler ile tıkanıklık giderilememektedir.

Bursa mutfak gideri açma işlemi için profesyonel destek alınmalıdır. Alınan bu destek ile tıkanıklık son derece hızlı bir şekilde giderilmekte ve hiçbir şekilde kırma ya da dökme işlemi gerçekleştirilmemektedir.

Mutfak Gideri Tıkanma Sebepleri Nelerdir?

Mutfak giderinin tıkanmasına sebep olan etmenler başlıca şu şekildedir;

  • Yemek atıklarının bilinçsiz bir şekilde lavaboya dökülmesi.
  • Yemek yağlarının lavaboya dökülmesi.
  • Lavabo açıcı kalıntılarının gideri daraltmadaki etkisi.
  • Bina tesisatı kaynaklı problem yaşanması.
  • Yaşam alanı gider tesisatında yaşanan çökme ya da kırılma gibi nedenler.

Mutfak Gideri Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Mutfak giderleri yaşam alanlarında sıklıkla problem yaşanan tesisatlardır. Bursa mutfak gideri açma kameralı cihazlar yardımı ile gerçekleştirilmektedir.

Mutfak gideri tıkanıklık tespiti için bilgisayar destekli tıkanıklık tespit cihazı kullanılmaktadır. Kameralı görüntüleme sistemine sahip olan bu cihaz yardımı ile gider içerisine kamera salınmakta ve tıkanıklığın yeri tam olarak belirlenmektedir. Tıkanıklığın yerinin belirlenmesinden sonra tıkanıklığa neden olan nesnenin ya da durumunda belirlenmesi işlemi gerçekleştirilir.

Belirlenen sorunun giderilmesi için öncelik hiçbir noktada kırma işlemi yapılmasıdır. Bu neden ile tıkanıklık açma robotu kullanılmakta ve tıkanıklık açılmaya çalışılmaktadır. Tıkanıklığın bu yöntem ile açılamaması durumunda tıkanıklığın bulunduğu bölge oldukça küçük bir şekilde kırılır ve tıkanıklık giderilir.

Mutfak Gideri Tıkanıklık Kontrolünün Yapılması. 

Bursa mutfak gideri açma işlemi neticelendikten sonra kontrol amaçlı olarak tekrardan gider tesisat hattına kamera salınımı gerçekleştirilmektedir. Tesisat hattında başka tıkanıklığın olup olmadığı, işlem yapılan bölgede tıkanıklığın giderilip giderilemediği son derece ayrıntılı bir şekilde kontrol edilir.

Gerekli kontrollerin yapılmasından sonra kirletilen noktalar temizlenerek ev sahibine bilgi verilir ve adresten ayrılır.